Най-добрата страна на Коневъдство

Най-добрата страна на Коневъдство

Най-добрата страна на Коневъдство

Blog Article

Българският тип тежковозен кон се отличава с масивно телосложение, здрава конституция, добър екстериор, спокоен темперамент и отлична работоспособност. Използват се и за промишлено кръстосване за получаване на коне за месо. Елитната част от породата се развъжда конезавод Хан Аспарух гр. Разград. Тяхното предназначение е производство на жребци за подобряване работоспособността на конете при използването им в селското и горското стопанство.

Има живот извън града, хора с различни професии стават животновъди

Необходими личностни качества – Лицата, практикуващи професията трябва да обичат животните, да бъдат подвижни, сръчни, физически здрави и издръжливи.

Намира се край Плевен в землището на бивше татарско село.

Чистокръвните арабски коне имат малка глава с широко, добре развито чело; пречупен профил на лицевите кости; ши­роки ноздри; добре развити очни орбити и малки уши. Шията е дълга, грациозна и с лебедова форма. Имат наклонена дълга плешка; не много добре изразена холка; къс гръб и поясница (прави, широки); високо поставена опашка; дълбоки, широки и обемисти гръден кош и тяло. Краката са здрави, с чисти Коневъдство и добре изразени сухожилия; релефно очертани стави.

Къде може да се усвои – Професията може да се усвои в професионални гимназии и в центрове за професионално обучение.

Във високопланинските райони те са били най-добрия помощник на човека за транспортиране на товари.

По нейни впечатления Българският спортен кон в много случаи достига до кланицата, въпреки че по начало не се отглежда за консумация. При строгия контрол на БАБХ за произхода на животните, голяма част от спортните коне навлизат в хранителната верига.

ФОРМА НА ОБУЧЕНИЕ Дневна, дистанционна или смесена

Изпити, които се полагат – Държавни изпити за придобиване на професионална квалификация – теория на професията и практика на професията.

Мярката за подпомагане на земеделските производители във връзка с войната в Украйна…

„Основният проблем на коневъдството в България се състои в това, че за своето съществуване браншът разчита единствено на любовта на собствениците към конете им. Поголовието на трите автохтонни български породи Дунавски, Източнобългарски и Плевенски кон се доближава до критично ниво.

От археологическите разкопки става ясно, че траките отглеждат различни породи – от примитивни породи коне за превоз на товари и земеделска работа до елегантни расови коне, предназначени за езда от царе, благородници с по-висок ранг или воини. 

В света на конете В света на конете – един сайт за любителите на коне, конна езда и конен спорт, породи коне, конна база, кон, конни бази Начало

Report this page